DJI Mavic 4 Pro

DJI Mavic 4 Pro

DJI Mavic 4 Pro: augstas klases drona apskats, autors Kaupo Kalda

Kas ir Kaupo Kalda?
Kaupo Kalda ir atzīts igauņu fotogrāfs un vizuālā satura veidotājs, kas pazīstams ar savām augstas kvalitātes ainavu un aerofotogrāfijas fotogrāfijām. Viņš jau gadu desmitiem aktīvi veido Igaunijas vizuālo mediju ainu un ir plaši cienīts par savu tehnisko kompetenci un māksliniecisko skatījumu. Viņa dronu darbi ir publicēti publikācijās, kampaņās un izstādēs, un viņa godīgos produktu apskatus novērtē gan hobiji, gan profesionāļi.
Šajā apskatā uzmanība pievērsta DJI Mavic 4 Pro dronam, īpaši no fotogrāfa perspektīvas. Lai uzreiz atklātu spoileri – tirgū atkal ir parādījies nākamā līmeņa (foto)drons. Uzlabojums ir ievērojams. Es neiedziļināšos paša drona tehniskajās specifikācijās, jo YouTube, visticamāk, līdz brīdim, kad jūs to lasīsiet, jau būs pārpludināts ar šādu saturu. Tā vietā uzmanība šeit ir pievērsta kamerām.
Pateicoties laipnajiem cilvēkiem Droon.ee, es ieguvu Mavic 4 Pro gandrīz nedēļu pirms tā oficiālās izlaišanas. Tie, kas mani pazīst, saprot, kāpēc tas mani sajūsmināja kā mazu zēnu — un tam ir labs iemesls. Šis ir DJI Mavic 4 Pro Fly More Combo komplekts, kurā ietilpst drons, RC 2 tālvadības pults, trīs baterijas, uzlādes mezgls, soma un virkne propelleru.

Kameras
Kameras modulis ir lielāks.
Šoreiz mums ir trīs kameras — 28 mm, 70 mm un 168 mm ekvivalenti. Tagad visas no tām var izmantot portreta režīmā (90° vertikāla uzņemšana). Portreta režīmā slīpuma diapazons ir mazāks — tikai 10° uz augšu un uz leju —, bet pats stabilizators rotē vairāk, iespējams, aptuveni par 450°, un to var izmantot arī video režīmā. Fotografējot ainavu, slīpums ir ļoti liels: gandrīz taisni uz leju un gandrīz taisni uz augšu (līdz 70°, salīdzinot ar 30° uz M3).
* Portreta režīms
Ar vecāko Mavic 3 Pro modeli galvenā kamera bija lieliska, 70 mm kamera bija pieņemama, bet 166 mm kamera bija gandrīz nelietojama dīvaino krāsu profilu un tikai 12 MP izšķirtspējas dēļ. Es to tik tikko varēju izmantot reālā darbā, lai gan 70 mm bija lietojams.
Tagad tas ir mainījies — kameras rada daudz konsekventākus attēlus, pat ja sensoru izmēri nav mainījušies. Joprojām pastāv dažas krāsu atšķirības (īpaši ar 70 mm), taču tās ir daudz vieglāk labot salīdzinājumā ar iepriekšējo modeli. Es pamanīju dažas autofokusa problēmas vājā apgaismojumā, taču tas, visticamāk, uzlabosies ar programmaparatūras atjauninājumiem.
Ir daudz megapikseļu. Iespējams, par daudz šiem sensoru izmēriem, bet vienmēr var samazināt mērogu, ja nepieciešams.
Es jau zinu, ka man būs jāpārveido visi mani iestatījumi, jo jauno kameru dinamika un darbība ir atšķirīga.
* Galvenā kamera — 28 mm

DJI Mavic 4 Pro 28 mm paraugs ar daudzām detaļām.
28 mm galvenā Hasselblad zīmola kamera ir ievērojami šaurāka nekā tās priekštece (kas bija 24 mm). Es to pamanīju dažās regulārās uzņemšanas vietās, kur viena un tā pati kompozīcija vairs neietilpa kadrā koku traucējumu dēļ. Žēl, jo bieži vien vairs nav vietas, kur dublēt.

Šī kamera uzņem 100 MP fotoattēlus, radot vairāk nekā 100 MB DNG RAW failus — un līdz pat 140 MB detalizētās meža ainās. Varat arī uzņemt ar 25 MP, izmantojot pikseļu apvienošanu (apvienojot četrus pikseļus vienā), kas nodrošinās labāku sniegumu vājā apgaismojumā ar mazāku troksni. Režīmus var pārslēgt acumirklī.
Apertūra tagad ir f/2.0–f/11, kas ir par vienu soli spilgtāka nekā iepriekš. Es vēl neesmu rūpīgi pārbaudījis asumu pie dažādām apertūrām, bet parasti tas ir vislabākais starp f/5.6–f/9. Gaišāka apertūra = labāka veiktspēja naktī. Mavic 3 šeit jau bija spēcīgs, un pagaidām ir grūti pateikt, cik daudz labāks ir M4. Tomēr attēls ir ass un tīrs. Parasti es nepārsniedzu ISO 200, lai saglabātu detaļas. Ja nepieciešams, Lightroom AI trokšņu slāpēšana veic savu darbu labi.


Lūk, iespējams, mana vienīgā īstā kritika par M4: 28 mm kamera uzņem attēlus ar malu attiecību 3:2, bet pārējās — ar 4:3. Tas nav ideāli sērijas konsekvencei. Es nezinu, kāpēc tā ir — iespējams, tā ir pirmsizlaiduma problēma. Ja galvenā kamera pārslēgtos uz 4:3, tā kļūtu vēl šaurāka. Alternatīvi, teleobjektīviem 3:2 režīms būtu lieliski piemērots apgriešanas telpai.

Nakts kadri ir asāki

Vidējā Tele — 70 mm
70 mm kamera ir asa un tai ir lieliska atveidošana.
Tā piedāvā 2,5x tālummaiņu, piešķirot telpām atšķirīgu sajūtu un lieliskas detaļas arhitektūrā. Pēdējos gados šī ir bijusi viena no manām iecienītākajām.
Tā uzņem 48 MP fotoattēlus vai 12 MP attēlus, izmantojot pikseļu grupēšanu. Diafragmas atvērums ir fiksēts uz f/2,8.
Tele – 168 mm
168 mm objektīvs ir ievērojami uzlabojis kvalitāti – tas ir ass, ar patīkamu krāsu atveidi un nodrošina dabisku asuma dziļumu tuvplānā.
Visbeidzot, garākais teleobjektīvs ir patiesi lietojams – milzīgs uzlabojums. Attēli ir asi, ar dabiskām krāsām un reālistisku asuma dziļumu tuvplānā. Tas uzņem 50 MP / 12,5 MP fotoattēlus un tam ir spilgtāka f/2,8 diafragma.
Šis objektīvs ir lieliski piemērots dinamiskiem paralakses video ierakstiem.

Citas funkcijas
Mavic 4 Pro ir nedaudz smagāks un apjomīgāks. Tas balstās uz trim kājām un ir pārsteidzoši stabils. Kopumā drons ir ļoti stabils, īpaši stabilizators. Lidojuma veiktspēja ir lieliska — es nemanīju nekādas problēmas.
Mavic 3 Pro salīdzinājumā ar Mavic 4 Pro

Mavic 3 Pro vs Mavic 4 Pro
M4 ir smagāks, biezāks un tam ir lielāks kameras modulis. Tas ir aprīkots ar DJI RC 2 kontrolieri, kas ir par vienu līmeni zemāks par manu iepriekšējo RC Pro, bet ir vieglāks un tam ir ievērojami labāka pārraide, pateicoties Ocusync 4. Ekrāns ir lielisks, lai gan nedaudz blāvāks nekā Pro līnijai. Kopumā tas labi pilda savu darbu. Ir pieejams arī jaunais DJI RC Pro 2, lai gan es to vēl neesmu pārbaudījis.
Šis drons atbalsta 4G adapteri (DJI Cellular Dongle 2), kas darbojas lieliski. Lai gan vizuālā redzamība ir obligāta, savienojums joprojām var tikt pārtraukts. Ar šo adapteri, ja vien ir mobilo sakaru pārklājums, savienojums saglabājas spēcīgs. Tas nav iekļauts komplektā un jāiegādājas atsevišķi. To var piestiprināt zem drona pēc neliela vāciņa noņemšanas.


Drošības funkcijas
Šķiet, ka Mavic 4 ir aizsargāts no visām pusēm. Priekšējā kājā ir lidara sensors. Sānu kameras ir aizstātas ar sensoriem zem un aizmugurē, kas palīdz nodrošināt pilnīgu virziena apzināšanos. Tās var uzraudzīt tālvadības ekrānā. Es cerēju, ka šo kameru kvalitāte būs augstāka, bet patiesībā tās varētu būt nedaudz sliktākas.

4G modulis atrodas zem drona apakšējā vāka.

Akumulatora darbības laiks
Oficiāli akumulators darbojas līdz 51 minūtei. Reālos apstākļos paiet aptuveni 35 minūtes, līdz tiek parādīti brīdinājumi par zemu akumulatora uzlādes līmeni. Mavic 3 izturēja aptuveni 27–28 minūtes. Atšķirība ir manāma. 3 nodalījumu centrmezgls uzlādējas ar 100 W jaudu. Tiek sagaidīts 240 W lādētājs, kas var vienlaikus uzlādēt visus trīs akumulatorus.

Video
Es neesmu video eksperts, bet es uzņēmu dažus paraugus. Video izskatās ļoti vienmērīgs un tīrs. D-log un citas profesionālas funkcijas ir pieejamas visās kamerās. Joprojām trūkst dažu video iestatījumu, tāpēc ir pāragri iedziļināties. Nakts video paraugs: https://www.youtube.com/watch?v=_AMmIOjMmxo
Rezumējot
Šis ir godīgs apskats bez liekvārdības. DJI Mavic 4 Pro ir patiesi jaudīgs darba zirgs un ļoti ieteicams fotogrāfiem — un, visticamāk, arī videogrāfiem. Visas kameras tagad ir lieliskas, izšķirtspēja ir augstāka, ir pieejams portreta režīms, akumulators darbojas ilgāk, ir iekļauts lidars. Viss ir vienkārši labāk — un dažos gadījumos pat ievērojami labāk.

Foto: Kaupo Kalda un Karina Kilpa

DJI Mavic 4 Pro cena :
2099 EUR

DJI Mavic 4 Pro Fly More Combo(DJI RC 2) cena:
2699 EUR

DJI Mavic 4 Pro 512GB Creator Combo(DJI RC Pro 2) cena:
3539 EUR